| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa infoliez un Opel Astra G cu folie neagra lucioasa. Cam cat ar costa tot procesul de infoliere (folie + manopera)?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de folia pe care o alegi, si bineinteles, de atelier.
Am vazut de exemplu preturi de 500-800 lei pentru colantari integrale "taxi", dar alea nu-s profesionale, si nu stiu cat tin.
O colantare profesionala costa la fel de mult ca si o revopsire, adica de la 1500 de lei in sus, si se lauda cu niste beneficii pe care eu le contest, dar nu intru in detalii.
Mai ai si varianta plasti-dip, similara cu colantarea, insa mult mai rapida, disponibila numai in culori mate.

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

La mine in oras o asemenea colantare costa intre 1.200 si 1.500 lei, desigur cu materiale de calitate medie.

Răspuns utilizator avertizat