| EmilTraian95 a întrebat:

Cat costa sa vopsesc un opel corsa? ( vopsea metalizata )

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In jur de 1500 de lei, la un atelier particular, cu toate materialele incluse, insa o nuanta de 'cutie', care e posibil sa nu fie identica cu cea de fabrica. Pentru asta trebuie sa pastrezi un rest de vopsea, pentru eventualele retusuri, sau sa tii minte macar marca vopselei folosite.
La un service care foloseste doar vopsea pe nuante identice cu cele folosite de fabrica, te ajunge de la 3000 de lei, pana pe la 4500.

| EmilTraian95 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Deci banuiesc ca nu se mertia la o masina ce face cam 6000 de lei... mai bine o iau direct vopsita cum imi place

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru EmilTraian95):

Nu prea merita, mai ales ca poti nimeri un anti-talent care face carpeala pentru bani, si la nici un an, te trezesti ca-ti sare vopseaua, sau ti-o mai si vopseste ca p&^%, ca nu se oglindeste nimic in lac.
Depinde ce iti doresti, o revopsire se poate negocia in functie de materiale si starea masinii, pana pe la 500 de lei.
O vopsire de 500 de lei cu totul inclus, ar fi negrul mat, ca e vopseaua foarte ieftin, si daca vopsitorul stie cum se dilueaza, si cum se regleaza un pistol, o poate vopsi si cu picioarele, ca tot perfect iese.