| Bogdan8102 a întrebat:

Salutare! Dăunează motorului daca urc o rampa de înclinație 8% cu ultima treaptă de viteză? Am cam 90km/h la 2500 de rotații in a 5-a (Logan 1.4)
Dau funda!

4 răspunsuri:
| cristianj6137 a răspuns:

Este in regula nu se intampla nimic

Răspuns utilizator avertizat
| Bogdan8102 explică (pentru Harfagre):

700 de metri cam așa sunt. Am schimbat ambreiajul recent și cred că de asta are vana la deal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bogdan8102):

Ambreajul nu are nicio treaba cand urci o panta daca nu schimbi, ideea e sa ai demarajul necesar astfel incat sa ai peste 2000 de turatii, daca ai este bine, daca nu retrogradezi.