| FitMonkey a întrebat:

Salutare.

Am o problema la masina,
Golf 4 1.6 benzina 2002
La pornire imi scutura rau masina si nu doar, in orice viteza daca schimb sub 2500 de rotatii scutura foarte urat. Cand o las lung, schimb la 3500 de rotatii nu are absolut nimic. Ce poate fi?

Multumesc

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Masina aia daca face asa trebuie sa aiba ceva lumini aprinse la bord, asta daca o mai avea ceva lumini laughing deci du-te testeaza sau cum spuneti voi acolo pune masina pe tester, adica scaneazo, ala asa se numeste scaner, dar hai sa zic ca si voi tester si dupa vezi care e treaba.Dar nu un tester din ala de 2 lei jumate cauta unu bun de cateva mii de dolari laughing ala iti zice mai exact cum sta treaba.Ce povesti spui tu, astea nu se pun, nu ai spus daca ai lumini aprinse la bord, doar c a scutura, ce anume scutiura presuri le scuturi afara sauc e?laughingCe sa aiba nu-ti arde intr-un cilindru aia cred ca are.iar la turatii mari nu mai scutura laughing adica nu mai tremura ca e turatia mare si si se stabilizeaza. Apropoo nu o mai scutra atat ca upa cine stie ce zic unia laughing

| iZberg a răspuns:

Mizerie in carburant