| Megatron12 a întrebat:

Salut! Cum a au tot fost in ultima saptaman temperaturi foarte scazute nu am lasat masina peste noapte cu frana de mana trasa,insa era bagata in viteza, vreau sa va intreb se poate strica ceva la masina daca sta in compresia motorului? Tin sa mentionez ca parcarea are o inclinatie mica.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se strica nimic

| carevaescu a răspuns:

Nu i se intampla nimic in mod normal.
Ziceai ca are parcarea o inclinatie mice. 'mica' e o evaluare subiectiva. Panta va duce la o forta asupra cutiei de viteze - ca aceasta sa reziste miscarea rotilor. Daca masina e f veche si inclinatia nu chiar asa mica, exista posibilitatea sa strici ceva. De asemenea in caz de coliziune - intra o alta mașină in ea, spre exemplu.

Cum ziceam, de obicei nu se întâmplă nimic, dar e bine sa stii un pic mai mult despre ce se poate întâmpla.winking

| SoulReaver a răspuns:

Nu se strică nimic.