| AndrP a întrebat:

Vw Passat B6, Berlin, 2006, diesel cu volan pe dreapta.
Cât mă costă să mut volanul pe stânga și unde trebuie să mă duc?
Făra chestii de genul "De ce ai masina cu volan pe dreapta sau alte cct-uri", fiecare îsi ia ce masina doreste.
Va rog sa raspunda doar ce-i care se pricep in domeniu.
Multumesc!

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Minim 1000euro și în final ramai cu o mașină veche și cârpita care valorează cât schimbarea în sine

| OldSoul a răspuns:

Piesle, altfel spus kit-ul de conversie costa undeva la 1000 de euro.
Cat despre manopera, te duce undeva la 500-700 de euro deoarece trebuie dat motorul jos pentru a avea acces la panoul care trebuie schimbat.
De locul in care trebuie sa te duci, ei bine, nu te pot ajuta, degeaba iti recomandam noi un loc anume daca tu esti din coltul opus al tarii.
Recomandarea mea e sa cauti ateliere care se ocupa de aceste modificari in zona ta.
Eventual intrebi pe grupuri de anunturi din judetul tau.

| AndrP explică (pentru OldSoul):

Din Constanta.
Ai idee de ceva?

| OldSoul a răspuns (pentru AndrP):

Nu.
Incearca sa cauti cum ti-am zis eu mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cât dai pe mașină+să-i muți volanul iei una cu volan pe stânga, atât spun, în rest, e treaba ta.

| AndrP explică (pentru anonim_4396):

Pai am dat 1500€ pe ea si e in stare buna.
Mai bag inca 1500€ sa zicem si ma duc in 3000€.
E an 2008.
Una cu volan pe stanga din 2008 in stare buna e undeva la 4000€.
Deci tot ies pe plus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndrP):

Da, dar a ta e cârpită, ține cont și de asta.
Și bagi în jur de 2000.

| AndrP explică (pentru anonim_4396):

De unde știi tu că e cârpită?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndrP):

Nu, rămâi cu o mașină foarte bună, îmi cer scuze, nu mai comentez. Dacă te zgârcești la 500 euro. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La RAR trebuie să mergi și costă în jur de 1000 de euro.

| AndrewR a răspuns:

Cam 1000 de euro, fac probleme cand se muta volanul si bordul, deci sa te astepti sa ai probleme daca te vei hotarasti sa l muti. Bafta!