| Valy28moraru a întrebat:

Salutare, Dețin permis de categoria B și aș dori să-mi iau o mașină, dacă poate să-mi recomande cineva o marcă, țin să specific că sunt început, mulțumesc

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de bugetul pe care il ai. Oricum, e bine ca esti inceput.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mercedes

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cine te-a inceput, Valy draga?laughing

| Alexuţ02 a răspuns:

N-ai specificat si o suma in care sa se incadreze masina pe care o doresti

Totusi de inceput si la bani putini ai 3 variante destul de bunicele :

Logan
GOLF 4
Opel Astra G

Toate sunt sub 9000 Lei / 2000 Euro si sunt masini bune pe care orice incepator invata

Daca vrei ceva din marcile premium, si ai de aruncat bani ( undeva pe la 4000 euro ), ia-ti E90-ul non facelift, motorul M47 e un motor bun, motorizarea 2.0 nu are un consum mare, aspectul masinii e unul premium chiar si-n ziua de azi, singurele probleme ar fi tractiunea spate care poate da batai de cap unui incepator si costurile de intretinere care intr-adevar nu sunt asa mari dar nu sunt ca cele de Logan

| SmaraldAlbastru a răspuns:

O mașină pe benzină, de litraj mic. Marca o alegi în funcție de buget.