| maphiotul a întrebat:

Salutare.
Dintre doua motoare identice ca an si marcă, unul de 105 cp si celalalt de 140 cp care consuma mai puțin sau mai mult?
Si cam care ar fi diferenta de consum, ma intereseaza in special la consumul urban.
Mersi

10 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Really?

| maphiotul explică (pentru Frank51):

Really what?

| maphiotul explică (pentru Frank51):

Tu erai băiat de treabă, incepi sa o dai si tu in replici a la' Hollywood?
Mi-ar parea rau sa te pun pe ignore, mai ales că eu cred ca ne si cunoastem personal.

| Frank51 a răspuns (pentru maphiotul):

Dacă te deranjează un singur cuvânt, chiar te rog să mă pui pe ignor, că pe viitor voi spune propoziții.

Deci repet, really?

| maphiotul explică (pentru Frank51):

Păi ce,, really" bă?
Ce remarca flegmatica e asta?
Ce am intrebat asa iesit din normal, mare specialist?

| maphiotul explică (pentru Frank51):

Ca am folosit,, de" in loc de,, cu"?
Nu s-a inteles intrebarea sau ce?
Trebuie sa pun o intrebare perfect elaborata sau ce?

| Frank51 a răspuns (pentru maphiotul):

Frumos limbaj, înțeleg rolul acelui username acum laughing

Nu știu de ce ți se pare un singur cuvânt atât de flegmatic, e doar o banală expresie.

Deci, really?

| maphiotul explică (pentru Frank51):

Tu intelegi rolul username-ului dar eu se pare ca nu inteleg comentariul tau.

| anonim3247 a răspuns:

La consum urban un motor de 140 CP diesel sub 8% nu poți scoate.
Mașina să aibă 1400 kg cum e Vw Passat cu tracțiune doar pe față.
Cel de 105 CP diesel este tot pe Vw Passat și tot atât scoți minim consum în oraș.
Ca motor între ele 2 e mai bun cel de 140 CP că are cuplu mai mare la 1900 turații și mergi cu turații mai mici în trepte.
Ca fapt divers - mașină diesel de 400 CP și cuplu de 800 la 1500 de turații merge numai cu 1200 - 1300 de turații în trepte în oraș.

| maphiotul explică (pentru anonim3247):

Am inteles.
Mersi pentru info