| OG97 a întrebat:

Salutare grup, am si eu o problema cu un bmw 730d 2004 model de Uk (locuiesc acolo),problema consta in actionarea comenzilor de pe partea usii sofer, nu functioneaza decat daca am portiera deschisa, stie cineva ce ar fi de vina? Multumesc

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ar putea fi un cablu ce vine la usa aia, sa nu mai aibe izolatie pe el si cand inchizi usa se atinge de masa masinii si nu-ti mai functioneaza comenzile.Cind deschizi ala se departeaza si nu mai atinge.
Alta explicatie, consulta un electrician la fata locului.

| SoulReaver a răspuns:

S-ar putea sa fie întreruptbceva cablu care trece din mașină în ușă. Trebuie să te uiți în burduful de cauciuc care se vede între ușă și habitaclu cănd e ușa deschisă.