| Annonim20 a întrebat:

Salutare! Îmi puteți spune dacă iau un modulator fm bluetooth, o sa meargă și radio cât timp e conectat modulatorul? Mai mult pentru apeluri telefonice îl folosesc și as vrea ca atunci când termin apelul sa se conecteze automat la radio.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E suficient sa opresti muzica in timpul convorbirii,
Radioul va functiona intre timp, dar va fi mut, fara semnal.

Muzica se va auzi prin radio ca si un alt post radio FM oarecare.
Pentru a asculta muzica clar (fara fasait) trebuie sa montezi antena la radio.

| Annonim20 explică (pentru Bula):

Când bag modulatorul și ii setez frecventa cu cea a postului radio, nu se mai aude postul radio și nici celelalte posturi radio, decât foarte puține și alea cu fâșâit. Merg doar atunci când scot modulatorul din bricheta auto.

| suntserios a răspuns (pentru Annonim20):

Modulatorul eminte unde radio pe care le prinde radio de la masina, odata ce modifici frecventa la radio pe care emite modulatorul nu il vei mai putea folosi. Deci ori aculti radio, ori modulator.

| Bula a răspuns (pentru Annonim20):

Ai antena la radio?
Frecventa trebuie setata unde NU este post radio pe scala!

| VoidEternal a răspuns:

Doar daca radio-ul ruleaza pe telefon.