| NicolaeAnton26 a întrebat:

Salutare! Există cumva aplicații care resping automat toate apelurile telefonice?
Am două telefoane redirecționate(dacă mă suni pe telefonul 1 și dau reject, apelul ajunge la telefonul 2).
Eu de regulă iau telefonul 2 cu mine și aș vrea să nu trebuiască să car telefonul 1 cu mine, ci să-l las la birou. Iar atunci când cineva sună pe telefonul 1, să-i dea el instant reject ca să ajungă apelul al telefonul 2.

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Este redirecționare apel, în mod automat după ce ai setat redirecționarea apelului de pe telefonul 1 pentru numărul de telefon de pe telefonul 2, apelul de intrare va ajunge la telefonul 2 când se sună pe telefonul 1. Nu trebuie să-l cari cu tine, telefonul...
Nu există "dai reject" când un telefon redirecționează apelul către altul. Telefonul 1 redirecționează toate apelurile către telefonul 2, asta înseamnă că orice s-ar întâmpla, numai de pe telefonul 2 poți rejecta apelurile. Telefonul 1 doar face bypass mai departe către telefonul 2 (adică plasează apelul de intrare la celălalt telefon).

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fiecare provider are modul sau de rezolvare a problemei si doar daca esti pe abonament. Scrie in browser ce vrei. Exemplu la Orange: redirectionare apel Orange si vei gasi setarile.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai este o situatie: intra in setari si scrie redirecrtionare apeluri. S-ar putea sa ai si in sistemul de operare! Nu mai trebuie sa vezi link-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti trebuie vreo aplicatie, o poti face din telefon din setari pentru a face o redirectionare.