| Grrzcj12hdh a întrebat:

Salutare lume buna, vreau niste sfaturi de la voi. Vreau sa imi iau un bmw (pisicuta) si vreau sa aud si parerea voastra daca sa o iau sau nu, pretul ei este de 2400 de euro are urmatoarele dotaritongue masina ii din 97 200 de mi km la bord.

BMW 316i e36
-inmatriculat taxa platita nerecuperata
-toate actele la zi
-unic proprietar
-motor 1.6 102 cai

Exterior
-Bara fata M
-Difuzor spate M
-bandouri M
-jante Gotti 8j pe 16" full polish
-suspensie sport reglabila TA-Technix
-eleron
-folii spate omologate
-angel eyes
-proiectoare ceata cu xenon
-pleoape faruri
-evacuare sport borla
-stopuri M

Interior
-Interior Recaro piele neagra
-incalzire in scaune
-plafon M negru
-dublu climatronic
-obc
-volan piele
-cotiera
-geamuri electrice
-oglinzi electrice
-pachet crom
-CD player Sony, boxe Digital Designs, subwoofer SAL
etc.

Astept sfaturi si raspunsuri big grin

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O masina veche de aproape 20 ani cu probabil mult mai mult de 200k km ce alta parere mai vrei? bani aruncati pe geam dupa parerea mea

| Grrzcj12hdh explică (pentru suntserios):

Bine bine masina ii reconditionata total!

| RB26DETT a răspuns (pentru Grrzcj12hdh):

Fie ea reconditionata, sa mearga precum una noua, iti iei masina pentru ca e bmw, bmw inseamna masina sport, te vei da mare in bmw dar cu 1.6 te cam faci de ras! Eu n-as da atatia bani pe o conserva de e36 cu 1.6! Kilometrii sunt dati inapoi mai mult ca sigur!
Cand ai kit M si toba sport dar sub capota doarme un motoras ma bufneste rasul! Nu as da atatia bani pe asa ceva nici sa ma impusti! Are de toate, te atrage dar uite ca nu se merita!

| suntserios a răspuns (pentru Grrzcj12hdh):

Reconditionata total si pretul e de doar 2400euro? ceva tot nu se leaga, iar motorul ala tot 200.000 km are

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E prea mare pretul.
La banii astia gasesti E46 bun, cu taxa nerecuperata.
Daca vrei E36, eu iti recomand 318 sau 320. Trag mai bine, si culmea, consuma mai putin decat 316.
In rest, ca model, e o masina foarte ok. Mie nu imi plac, pentru ca stau la munte, si pe langa iarna care tine aproape 6 luni, cam in fiecare zi mai vine cate o ploaie, peste tot am curbe periculoase... BMW-ul = morcov in popou pe aici. Daca as sta intr-un oras mare, mai in sud, cred ca mi-ar place. Aici, sunt mai inutile decat un scuter.
Bugetul maxim pentru un e36 ar fi de vreo 1800e, dupa mintea mea. 2400 deja e buget pentru o masina dupa 2000.

| OldSoul a răspuns:

Cam mult pentru un e36... iar motorul acela e cam mic...
Dar daca nu ti cont de acestea pare a fi o masina buna.

| Grrzcj12hdh explică:

Gatata domnilor mati lamurit big grin nu il iau m-am uitat pe net sunt alte masini la bani astia inpecabile va multumesc pentru ajutor big grin