| FaNtAsY266 a întrebat:

Salutare! Mi-am cumpărat niște leduri pentru un opel astra si trebuie sa cumpăr un adaptor pentru ele. Ar trebui schimbata vreo siguranta sau ceva înainte sa le pun?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu trebuie sa schimbi nimic! LED-urile sunt mai putin consumatoare de energie si n-o sa ai probleme.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce generatie de Astra, si unde vrei sa pui led?

| FaNtAsY266 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Un opel astra g 2001 și vreau sa pun pe faza scurtă

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru FaNtAsY266):

Îți trebuie adaptoare pentru far, deși sunt h7, au acele capace care se infileteaza cu tot cu bec.
LED-ul nu o să încapă acolo fără adaptor.
Eroare de bec ars nu vei avea, mașina nu are canbus.
Ai grijă și cu poliția, ledurile nu sunt legale, și poți rămâne fără certificat.

| FaNtAsY266 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am realizat asta când am încercat sa le pun laughing și cu politia sa am putin noroc. Sper sa fie bine. Mersi!