| Dragos1477 a întrebat:

Am opel astra H si trebuie sa completez nivelul de atigel.
Ce fel de atigel al trebui sa cumpar si cum ar trebui sa procedez?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Du-te la un service, cu un pol, ai rezolvat instant!

| Wr3nch a răspuns:

Nu am masina dar cred ca ar fi de folos pentru colegii de pe site sa spui exact ce model e si ce motor are. Asa ai sanse la raspuns mai ok.

| Frank51 a răspuns:

Întâi verifici ce antigel ai, degeaba cumperi roz cum au zis colegii de sus, dacă ai albastru sau verde sau galben.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Bună! Și eu am opel astra h. Antigel ul este G12 Roz. Dacă ai doar puțin de completat poți sa completezi doar cu antigel. Dacă ai mai mult de completat iar tu ai antigel ul concentrat (nu amestec) faci tu amestecul care în general se face 50-50 adică la 1l de antigel pui 1 l de apa.

| GabrielStn a răspuns:

Din ce stiu eu, la Astra H se foloseste G12 roz. fie pui doar antigel, fie completezi cu amestec de antigel si apa. ai detaliile pe sticla/bidonul de antigel legate de proportia de apa-antigel.

Răspuns utilizator avertizat