| Buta1 a întrebat:

Salutare, mi-am luat recent o navigatie android cr 9' pentru un golf 5 din 2007, cam toate funcțiile merg (camera marsarier, acosare când se deschid portierele... adică canbusul merge) dar la partea de marsarier îmi arata pe display intr-o parte masina cu,, nivelele,, la senzorii de parcare care nu merg.
A avut cineva aceasta problema și a putut sa o rezolve? Se poate rezolva? (Senzorii sunt originali de pe masina)

Răspuns Câştigător
| GeorgeCazan a răspuns:

Am montat câteva navigații și când am avut probleme, am vorbit cu furnizorul.
Dar, ca să și reușești să rezolvi respectiva problemă, trebuie sa ai contact cu cel de care ai cumpărat navigația, cel care face instalarea (în cazul de față tu) trebuie sa fie o persoană cu ceva cu cunoștințe tehnice și trebuie sa mergi și de la premisa că ce îți este indicat ca defect, poate ca este defect (în cazul tău, o mașină din 2007 cu senzori originali, unul sau mai mulți senzori pot avea probleme).

Nu toate problemele aparute la genul ăsta de navigații pot fi rezolvate.

În cazul tău, sper sa nu fie senzorii defecți. Sunt destul de scumpi.
Până să comanzi alții, verifică mufele senzorilor. Un spay de contact pe mufele alea face minuni și nici nu e scump.

2 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Eu am pus originala si a mers din prima.Chiar nu am vrut sa risc cu pocnitorile alea chinezesti care au invadat piata.am, inteles ca nu sunt nici macar fiabile, se defecteaza pe banda rulanta.

| mmariaendah a răspuns:

M_m_a_r_i_a_e_n_d_a_h_at_g_m_a_i_l_dot_c_o_m

Draga mea, salutări de la mmariaendah, ce mai faci? Vă rog, aș dori să mă contactați cu e-mailul meu (mmariaendah@gmail.com) Sunt interesat să vă cunosc mai multe, De asemenea, am ceva foarte important să vă dezvălui, este un prevestire în mintea mea, dar am găsit că este să mă exprim cu greu aici, așa că vă rog să mă contactați cu e-mailul meu, astfel încât să vă pot trimite pozele mele și să vă spun mai multe despre mine. Mulțumesc ID-ul meu de e-mail (mmariaendah@gmail.com)