| viorel87 a întrebat:

Mi-am planificat o vacanta in Grecia, si am cateva nelamuriri...
-am permis categ B din iulie 2017...si am auzit ca soferii incepatori nu pot iesi din tara(plec in luna mai)
-masina este pe numele mamei mele(purtam acelasi nume de familie) si am inteles ca trebuie procura
-care ruta este mai buna(strict prin Bulgaria)?
-sa-mi montez alarma pe masina?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Poti pleca fara probleme, de altfel ar trebui sa stii ca nu exista o asemenea interdictie in legislatia rutiera.
2. Daca masina nu este pe numele tau ar fi bine sa inchei, cu mama ta, un contract de comodat (imprumut gratuit de folosinta).
3.N-am fost, asa ca nu stiu dar te poti uita pe o harta rutiera si afli cel mai scurt traseu.
4.Ar fi bine sa-ti montezi alarma, este un mijloc bun antifurt.