| originalman a întrebat:

Salutare... o intrebare. vreau sa cumpar un bmw 320 din 2000. nu stiu cum sa fac.sa cumpar in germania cu 3500 si o duc in romania si o imatriculez.sau cumpar in romania cu 5000 de euro imatriculat.si nu uitati masinile din strainatate is grijit.si la fel si la bmw seria 5 astept raspuns cum ar fi bine sa fac.sa iau in germania sau in romania.si pentru mine vreau sa iau nu pentru vandut.va multumesc

Răspuns Câştigător
| thevalentyno a răspuns:

Da masinile din germaniaa adevarul ca as intretinute un bm 320 d ai numa bun din seria asta dar un seria 5 pfffff mai bineee nu ma gandesc cate probleme poate sa aibaa la seria 530d u prieten de al meu a avut amsina din 2000 prima oara ia plecat turbo a doua galeria a treia injektoarele a 4 furtunasele de la injektoare de la reful de la motorina si tot asaa da un 320d imi plac la nebunie si mie dar avand i nvedere ca daca o kumperi din strainatate dai kessss aici in Romania la imatrikulare peste 5000 te ajunge inca lejerian cat o aduci de acolo si cat platesti motorina trailerul nu merita un prieten de al meu a avut un ford focus 2002 1.8d 115cv a dat 2000 de £ sinka 2000 de £ pe imatriculare si masina buna akuas un an in ura da acum sau marit si taxele si ai belea dar nu cred ca ai sa gasesti bmw 320d in ro cu km sum 150000 sau 180000 de miii oricum un prieten de a lemu sia luat bmw 320d anul 2002 cu 5000 de £ dar km 2000000 de mii; P nah da merege anre problemee depinde cum e intretinuta masinaaa asta e to ce conteazaa nah cu astea spuse poate taim fot de ajutor bafta

5 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ai bani de intretinut BMW pe vremurile astea?
Daca da eu zic ca e ok daca iei una de aici care sa aiba pe la 150000km, o duci pe tester, o urci pe cric, verifici tabla si tot si daca e in regula ia-o de aici.

| dudutm a răspuns:

Mai bine mergi in Germania so cumperi. Daca nu te pricepi la masini ia un prieten care ii meserias la masini ca totusi e masina sh si sa nu iei teapa.

| reanu a răspuns:

Il ia de afara si il inmatriculezi la bulgari happy

| Leon a răspuns:

Aceeasi chestie vroiam sa fac si eu, de fapt 1.8 benzina, dar n-ai cum sa o inscrii, tu te-ai uitat cat dai sa o inscrii in Romania? Nici eu nu stiu cum sa fac, vroiam sa strang bani pentru un 160 din 2005 macar, asa mai ramane sa platesc 1000 taxa...

| Ir0nMaN a răspuns:

Depinde de cati bani esti dispus sa dai. big grin Adica daca ti-o aduci din germania trebui sa platesti mai multe taxe ( inmatriculare, taxa poluare etc. ) pe cand din Romania, cum ai zis tu e deja inmatriculata... Dar daca ai bani, cel mai bine e s-o iei pe aia din germania big grin Sper ca ti-am fost de folos!