| AdiMihai25 a întrebat:

Salutare.
Se poate instala sistemul de lumini (xenon -angel eyes) la masina C.Captiva 2008?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine mergi la un specialist in tuning si el iti va arata ce se potiveste la masina

| AdiMihai25 explică (pentru mgtow):

Salut.
Am fost la electrician si sistemul angel eyes nu se poate instala (decât farul complet specific)
De xenon, mi-a zis ca se poate, am spalator de faruri, lupe si se poate.dar nu sunt lămurit, vreau sa stiu concret sa nu am probleme cu poliția...

| mgtow a răspuns (pentru AdiMihai25):

Ca sa nu ai probleme cu police, cumperi de pe https://www.autodoc24.ro/

| antimulte a răspuns:

Sistemul de lumini in farurile actuale nu prea, dar gasesti faruri de schimb pentru modelul tau, nu sunt ieftine insa...
Si mare grija la ITP, daca masina din fabrica a avut lumini cu halogen nu mergi cu xenoanele puse la inspectie ca te respinge. Va trebui sa faci rocada intre faruri anual, sau la cat faci tu inspectia, plus ca stai cu grija CTT-ului, adica un control al RAR in trafic.

| AdiMihai25 explică (pentru antimulte):

Ok.
Dar am farul xenon...
Becurile sunt h7.

| SoulReaver a răspuns:

Da se poate. Gasesti pe net kit-uri doar trebuie montate. Dar nu prea sunt legale.