| InTeReSsUl04444 a întrebat:

Salutare. Ma poate lamuri si pe mine cineva care este componenta corpului de iluminat fata la un bmw seria 3 f30 (cel bi xenon cu 4 lupe)? Vreau sa stiu mai exact care sunt drl-urile (daytime driving lights) si ce fac ele!? Pe plan general, eu stiu ca drl-ul sunt luminile de pozitie dar care au doua intensitati. Dar am auzit o gramada de pareri printre care si ca la bmw, drl-urile sunt Angel Eyes-urile...Dar am vazut multe modele care au Angel Eyes-uri dar vanzatorul spune ca nu are DRL-uri...Deci cum e? Dau funda celui mai explicit raspuns. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Alex007xD a răspuns:

Imi cer scuze, nu eram informat bine. DLR-urile sunt pozitiile. la BMW drl-urile sunt Angel Eyes-urile. Cum ar veni, luminile de zi.

2 răspunsuri:
| Alex007xD a răspuns:

Drl-urile sunt luminile de ceata.

| InTeReSsUl04444 explică (pentru Alex007xD):

Nu prea cred. De unde acest lucru?

| Alex007xD a răspuns (pentru InTeReSsUl04444):

Imi cer scuze, nu eram informat bine. DLR-urile sunt pozitiile. la BMW drl-urile sunt Angel Eyes-urile. Cum ar veni, luminile de zi.