| Autoplex a întrebat:

Salutare!

Stau in Anglia de 2 ani si am schimbat permisul cu unul englezesc. As dori sa revin in Romania in curand. Care este procedura sa imi schimb permisul englezesc cu unul romanesc cand revin in tara? Imi puteti spune cam cat ar dura?

Multumesc frumos

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce? Permisul romanesc ti-a expirat sau l-ai pierdut?
Permisele nu se schimba unul cu altul, ci se pastreaza si se folosesc fiecare in tara unde sofezi.
Permisele se schimba doar cand expira.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca are EU pe el, eu nici nu m-as obosi,
Le-as zice ca sunt in vacanta si ca stau acolo permanent.
Acum cu brexitu, sa ai permis de uk cu sigla EU pe el, o sa fie raritate happy