| ScottAdkins a întrebat:

Salutare, sunt nedumerit tare.
In urma cu 2 luni am achizitionat o masina, un audi b5, am facut acte de vanzare-cumparare, 5 exemplare. Toate bune si frumoase dar pe mine nu m-a interesat sa citesc vreodata pe ele ce scrie, abia azi aud ca acel contract de vanzare-cumparare e valabil 30 de zile de la data emiterii.
Nu m-a interesat ce scrie pe ele pentru ca masina inca era in stare de proiect, aveam mult de lucru la ea si am zis ca las inmatriculatul pe cand termin masina. Intrebarea mea este: pot sa ma mai duc la politie si pe unde trebuie ca sa inmatriculez masina, cu actele de vanzare-cumparare vechi, chiar daca sunt expirate? Sau trebuie facute altele cu cel de la care am luat masina? Problema e ca e umblatura multa, cel de la care am luat masina nu e din acelasi oras cu mine.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate sa iti trimita un fax sau email cu semnatura lui pe contract si data modificata apoi tu semnezi cand le ai in mana

| Pintilie_Daniel_1987 a răspuns:

Si o sa mai ai nevoie si de un certificat fiscal de la ultimul proprietar