| Katsu a întrebat:

Am o problema la cd-playerul din masina, cd'ul e blocat inauntru si numai vrea sa iasa. Cand apas eject, cd-playerul se opreste, apoi iar se porneste de cateva ori singur. Am scos afara siguranta de la cd-player insa tot la fel face, dar daca dau jos bornele de pe baterie as rezolva ceva? Ar fi un fel de "restart" sa zic asa. Sa scot playerul afara habar n-am cum deoarece e bagat bine in bord si n-are niciun fel de gaura sa bag tije, cum e la alte modele, si nici nu am de unde sa-l prind ca sa-l trag afara. Poate mai cunoasteti voi alte metode. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Marwell a răspuns:

In general stiu de la pc, ca toate cd -dvd playerele au o mica gaurica intr-un colt jos, in caz ca nu se deschide sau pc-ul e oprit iei ceva ascutit, bagi acolo si automat iti arunca cd-ul afara

| Katsu explică (pentru Marwell):

Am cautat o gaurica cum spuneti voi, insa nu gasesc niciuna. Cd-playerul e cel original, din fabrica insa am gasit problema, era de vina siguranta asadar am pus o sarma de cupru pe siguranta iar acum merge perfect, e ca si cum ai pune o siguranta noua, mersi totusi de raspuns. Numai bine.

| Moshoo a răspuns:

Cauti un ac destul de marisor si incerci sa-l scoti bagand acul pe gaurica.Ai unul la fel si in unitatea calcilatorului.
Daca scoti fisa de la baterie se reseteaza daca e original si ai nevoie de cod.