| EduardGa a întrebat:

Nu mai reusesc sa deschid unitatea de cd-rom.Am un cd inauntru, apas butonul Eject, degeaba. E ca si blocat...Imi puteti sugera ceva?

6 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Fa rost de un ac. Pe fata unitatii o sa ai o gaurica mica. Impinge acul acolo si o sa scoata cd-ul afara (nici macar nu este nevoie sa pornesti calculatorul).

| Robert a răspuns:

In cd-rom ai o gaurica, abia se vede.Inteapa cu un ac si va iesi automat.http://i56.tinypic.com/kc4fp.jpg

| nutepriveste21 a răspuns:

Ei daca nu ai gasit,, gaurica'' (unele cd-romuri nu au) misca un pic cuplele cablurilor de la spate si daca nu se intampla nimic da-l jos dai suruburile afara si capacul impinge de ceva si scoate cd-ul si cumparati altul.(cd-rom)

| Fiuryan a răspuns:

Vezi ca ai o gaurica mica pe cd-rom, apasa cu un ac in gaura aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta o gaurica in cd-rom si incearca sa apesi cu un ac.

| ralucutzapysy a răspuns:

Vezi ca jos la cd-rom e o gaurica mica baga acolo un ac s impinge putin s asa o sa s deschida sigur...