| VeNoMZEN a întrebat:

Am un Malaguti F12R pe apa si am o problema. Oricat merg cu el apa din bidonul cu apa (rezervor) nu se incalzeste si pompa de apa fierbe si conductele la fel. Care ar putea fi cauza? PS: am scos toata apa din radiator si din pompa si tot nu se incalzeste apa. DAU FUNDA!

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Pare destul de clar că nu ai un circuit, de fapt. Apa se încălzește și nu circulă, doar fierbe în zona caldă și se evaporă prin pori. Ori ai o conductă înfundată, ori pompa nu împinge, ori îți e gâtuit un furtun, ceva e. Pornește-l și vezi de unde până unde se incălzește, și unde nu. La acea graniță e defectul.