| McCrush a întrebat:

Am un scooter scarabeo aprilia si cat am lipsti de acasa tata mi-a pus ulei lukoil(sau ceva de genul asta) si pe sticla scria ca e ulei pentru motoare in 2 timpi si scuterul meu este in 4 timpi deci trebuie sa ma ingrijorez de asta? am nevoie de raspuns repede!

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Trebuie schimbat, obligatoriu, daca vrei sa nu strici motorul.

| McCrush explică (pentru a1doru):

Ba da uleiul nu l-am bagat in baia de ulei ci acolo unde e cutia de transmisie si filtru de aer