| Cosmyno7 a întrebat:

Daca am scuter Aprilia, scarabeo si are numai 49cm cubi imi mai trebuie atestat? Eu am 14 ani.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Trebe sa ai 16 ani ca sa pui mana pe ea si e nevoie de licenta A1 nu atestat, atestatu e doar pentru soferii profesionisti.

| angel74dm a răspuns (pentru mgtow):

De licenţă A1 o să ai nevoie doar din 2013, iar aceea nu este licenţă, este carnet de conducere cu gradul A1, adică şcoală şi examen în toată regula, momentan este necesar doar atestatul de legislaţie rutieră... Celălalt atestat despre care vorbeai este într-adevăr pentru profesionişti, dar Cosmyno se referea la acesta... Oricum, răspuns prompt, felicitări pentru fundă!winking

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a-l conduce legal pe drumurile publice iti trebuie certificat de absolvire a cursurilor de legislatie rutiera si varsta de 16 ani. Numai bine!