SoftCristi
| SoftCristi a întrebat:

Vreau sa achizitionez un scuter bun (preferabil cu roti mari), pana in 50cmc in 2 timpi si pana in 2000 lei (cu tot cu acte). M-am gandit la Aprilia Scarabeo... Ce sfaturi imi dati?

5 răspunsuri:
| littlesunshine a răspuns:

Scarabeo la 2000 lei nu cred ca ai sa gasesti, poate ceva chinezesc.
Totusi....vezi aici http://www.mototrading.ro/
Bafta

| Alex_9605 a răspuns:

Am eu unul.Merge foarte bine daca iti dai drumu din deal si te asigur ca ajungi pana in vale, are si roti. Ti-l dau ieftin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un gopop runer am eu unul de vanzare contacteazama la id head_of

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana in 2000 de lei...hmm ai de unde alege.

ex.: Aprilia Sr, Yamaha Neos, Yamaha Aerox, Aprilia Leonardo... majoritatea au roti p 12-14 si sunt si italiene in 2 t.AsFalT uskAt

| menowar a răspuns:

Mai intai iti trebuie permis de conducere macar A1 daca vrei sa -conduci un ciclomotor nu incerca fara pentru ca intalnesti un militean care stie putin legea si te faci cu un dosar penal. legea spune in felul urmator sa nu depaseasca 2 kw si sa aiba pedale,,,, exemplu mobra nu depaseste 50 cmc are 48 cmc si trebuie sa ai permis. Nu confunda mopedul cu ciclomotorul pentru ca nu-i accelasi lucru. Mopedul este bicicleta cu motor iti trebuie un atestat profesional -ca ai urmat un curs de legislatie rutiera si mopedul trebuie trebuie sa fie inregistrat, in loc. unde locuiesti sa ai asigurare rca, si nu in ultimul rand verificarea tehnica pentru ca esti obligat