| Alepa a întrebat:

As dori sa cumpar
un tester auto universal dar nu stiu de care. Un mic ajutor va rog.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

ELM 327 daca te multumesti cu citirea erorilor din motor, si stergerea lor.
Copie chinezeasca dupa Delphi DS 150E, daca ai impresia ca te-ar ajuta cu ceva. E de la 300 de lei pe olx, si te poti trezi cu surprize de genul "nu se conecteaza la Ford si BMW" sau "se blocheaza in parametri".
Variantele decente sunt interfetele dedicate (home use) pentru fiecare producator: VAG-COM/VCDS, F-super/Focom, Op-COM, etc. Alea fac cam tot ce poti avea nevoie la masina ta, si nu prea o dau in bara. Pe cand intr-o interfata universala, ai cel putin niste interpretari gresite ale codurilor + incompatibilitati pe ici-colo.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Găsești pe eMag dacă vei scrie acolo: tester auto. Și sortezi în funcție de preț. Pentru că în funcție de preț sunt și dotările lui.

| cyberalex a răspuns:

Depinde ce vreti sa faceti cu el, pentru hobby, un ELM, profesional recomand Mega Macs 77 cu toate perifericele.