| Ionut_Brotnei_1990 a întrebat:

Salutare TPU, as dori sa imi schimb sistemul audio la mașină din cel stock in ceva mai de calitate care sa se audă binișor când vine vorba de bass si sa nu distorsioneze sunetul atât de mult când e volumul ridicat. Am un Opel Astra H 2010. Bugetul sa nu fie exorbitant. Aștept sfaturile voastre, mulțumesc!

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe Astra H ai difuzoare bune. Daca pui unele de 500 de lei, mai rau faci.
Schimba playerul cu ceva de calitate (Kenwood sau Alpine), si adauga un subwoofer cu amplificator separat.
Doar asa vei scoate sunet mai bun.

| Frank51 a răspuns:

Subwoofer-ul redă bassul sub 80Hz pe care difuzoarele din portiere nu le pot reda, în 600 de lei găsești subwoofer + amplificator, sau în 4-500 lei găsești subwoofer activ.

| literallythesamebruh a răspuns:

Sincer, degeaba îți recomand așa. Sunt mai mulți factori de care să ții cont. Eu zic mai bine să testezi în viața reală, să poți auzi și să iei tu o decizie în funcție de preferințele tale.