| KaPy2 a întrebat:

Azi am folosit si eu motosapa mea, am o honda 160 gcv, am termiant un rezervor de benzina, la al 2-lea a pornit si s-a oprit si nu a mai pornit,ulei in baia de ulei am,am curatai bujia,i-am bagat benzina in nas,acum stau sa ma gandesc ca s-a lipt primul segment de piston, cam cat ar costa segmentarea?, motosapa este noua

2 răspunsuri:
| pitzuca a răspuns:

Probabil sa supraincalzit face asa si la rece?

| KaPy2 explică (pentru pitzuca):

Am rezolvat problema, s-a blocat supapa de admisie pe deschis, dupa ce a ramas blocata na mai pornit deloc nici compresie nu aveam, o scapa prin admisie, nu mai inchidea supapa