| Ferii a întrebat:

Ce motoare sunt compatibile pentru BMW E30? (mai mari de 2.8i pentru drift, și cât sunt costurile pentru schimbarea motorului)? Ps:motorul sa fie pe benzina.

Răspuns Câştigător
| sdws77 a răspuns:

1. M54B30 - asta se potriveste relativ usor din cate am auzit, harnesul e foarte asemanator cu cel de M20 si nici nu va trebui sa modifici suportii sau alte chestii
2. M60/62 V8 - asta daca esti dispus sa-ti mananci ficatii de nervi, o sa fie ff mult de munca comparativ cu cel de mai sus.
3. S50/52/54 - asta daca ai o gramada de bani
4. V8 Chevy cu bloc mic ar fi ieftin, dar asta e valabil doar in america, unde le gasesti pretutindeni, inclusiv in dube

2JZ si RB30 sunt o varianta buna, dar extrem de scumpa si complicata, deci nu.