| BadBoy1998 a întrebat:

Salutare TPU, cine stie cu cat scad preturile la masini in timp?
De exemplu : Acm masina costa 6.000 Euro ( Second-Hand ), peste 5 ani cu cat as putea s-o cumpar?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

AUDI AG, cunoscut simplu ca Audi, este un producător de automobile din Germania, cu sediul în Ingolstadt, landul Bavaria.
E o marca buna de masina, pretul nu va scadea asa mult sa stii, dar poti cumpara masinii ieftine din Germania faza e ca cam platesti taxe cam mari, cred ca masina ta ar ajunge pe la 3500-4000 de euro, nu prea sunt eu cu auto dar audi e o marca populara, cei popular i scump

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde daca scoate producatorul noi modele de masinii si ce marca de masina vorbim, chestia asta se numeste marketing, pretul scade in functie de multi factori

| BadBoy1998 explică (pentru RAY):

Marca e Audi, modelele Din 2006-2007-2008 A4 / A6

| RAY a răspuns (pentru BadBoy1998):

AUDI AG, cunoscut simplu ca Audi, este un producător de automobile din Germania, cu sediul în Ingolstadt, landul Bavaria.
E o marca buna de masina, pretul nu va scadea asa mult sa stii, dar poti cumpara masinii ieftine din Germania faza e ca cam platesti taxe cam mari, cred ca masina ta ar ajunge pe la 3500-4000 de euro, nu prea sunt eu cu auto dar audi e o marca populara, cei popular i scump

suntserios
| suntserios a răspuns:

Peste 5 ani o sa cumperi o epava, daca acum te uti la un Audi care e 6000 euro. O epava care o sa coste la reparatii alte mii de euro