| KaPy2 a întrebat:

Cum îmi pot da seama ca o drujba stihl este originala și nu chinezărie?

Răspuns Câştigător
| trisoru a răspuns:

Depinde ce model, originala e 460 si un pret bun ar fi de la 2000 lei in sus, poate cadea una la 1000 de exemplu daca omului ii trebuie bani. Un singur mod ar fi sa iti dai seama: Stihl-ul are socul pe partea stanga, iar cele contrafacute pe dreapta.

| KaPy2 explică (pentru trisoru):

Eu as vrea sa-mi cumpăr un stihl mersi 211, am văzut într-un magazin, dar sa știu cum sa-mi dau seama de unde contrafăcută...

| trisoru a răspuns (pentru KaPy2):

Orice putere ar avea, la ORIGINALA șocul e pe partea stanga

3 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Pretul e cel mai bun indicativ. Si culoarea pielii cumparatorului si locatia magazinului (ma refer la tiganii aia care vand drujbe pe centura Bucurestiului)