| DaimlerAG a întrebat:

Daca stai in parcare (cu masina) cu motorul oprit si asculti muzica, cum sti cat curent mai are bateria masinii? Sa nu te trezesti ca trebuie sa impingi masina la plecare.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Radioul consuma foarte putin, nu ai de ce sa te ingrijorezi. Daca totusi vrei sa stii cat curent mai are te uiti la lichidul ala al bateriei, trebuie sa fie verde.

2 răspunsuri:
| chitaramea a răspuns:

Stai linistit ca muzica mu consuma foarte multă baterie... Asa ca nu vei rămâne fără baterie

| RB26DETT a răspuns (pentru chitaramea):

Decat daca ai sistem audio de cam 2000 de W cu subwoofer si toate alea laughing atunci trebuie sa te ingrijoreze consumul baterieiwinking
Gandeste-te ca un radio merge fara probleme si o saptamana in continu cu 3 baterii de 1.5V, gandeste-te ca tu ai o baterie de masina ce-ti alimenteaza radio-ul si boxele! stai si 2-3 ore fara probleme daca ai o baterie buna si incarcata! Eu am uitat luminile la interior aprinse peste noapte, am cam 5 becuri care mi-au stat aprinse si totusi a pornit, aveam baterie de 70Ah ce-i drept