| CbtRaduRO a întrebat:

Salutare TPU-GOLF 5 VARIANT 2. 0TDI
Vă rog, vreau să știu dacă are filtru de particule sau nu.
Vreau să știu ce probleme frecvente sunt la ele.
Și cel mai important.Ce dimensiuni are la Jante?!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Majoritatea motoarelor de 2. 0TDI din aceea perioada au filtru de particule, asta daca nu chiar toate.
Daca vrei un raspuns exact, trebuie sa verifici codurile de motor, si in functie de asta poti stii sigur daca are, sau nu are filtru de particule.

Cea mai frecventa problema e pompa de ulei, respectiv imbusul, care trebuie obligatoriu verificat pentru a nu aparea alte probleme.

Cat despre jante, are pe 15, pe 16 si pe 17.
195 65 15, 205 55 16, 225 45 17.

| CbtRaduRO explică (pentru OldSoul):

Perfect, multumesc mult

O să verific in specil să văd dacă filtru de particule este activ pe ea

1 răspuns: