| Darius-Ionuţ_Toma_1993 a întrebat:

Am golf 6 1.6 tdi 105 cp, știe cineva dacă are filtru de particule?

5 răspunsuri:
| Nimeni10 a răspuns:

Are.

| Alexandru250201 a răspuns:

Cum sa nu aiba?

| 07gabriel07 a răspuns:

Toate masinile mai noi au filtre de particule (habitaclu). Pana si u ford fiesta din 1996 are asa ceva. Doar trebuie localizata pozitia acestuia si schimbat periodic pentru a aerul din interior sa fie cat mai curat si proaspat.

| regis a răspuns (pentru 07gabriel07):

Confunzi filtrul de particule cu filtrul de polen.
Vezi in CIV, din cate stiu se trece la rubrica observații.

| 07gabriel07 a răspuns (pentru regis):

Ai dreptate am confundat filtru de particule cu cel de polen. Filtru de particule ajuta masina cu faptul ca nu mai polueaza atat. Gresala mea!