| Gotti08 a întrebat:

La un Opel Astra G 2002, exista vreo legatura intre servodirectie, sistem de franare si alternator? Dintr-odata, pedala de frana este tare, directia este mai greoaie, iar de fiecare data cand pornesc un consumator, palpaie toate luminile. Mentionez ca am schimbat recent uleiul de servo, am curatat masa si mufele aferente, discurile si placutele sunt noi, iar becul de abs nu este aprins.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Poate alternatorul nu mai baga bine, nu de la curea, alternatorul sa nu fie dus sau pe duca.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cureaua de accesorii.

| Gotti08 explică (pentru mihai69):

E schimbata de 2 saptamani cu tot cu rolele aferente.

| mihai69 a răspuns (pentru Gotti08):

Și totuși, pare să patineze. Nu cumva se aude și un fel de fluierat?
E drept, așa "la ghici", e posibil să mă și înșel...

| badpanda a răspuns:

Ai trei defecte diferite.

| Gotti08 explică (pentru badpanda):

Ok...am auzit diverse pareri cum ca ar fi legate de alternator.