| bobonel a întrebat:

M-a interesa care este consumul real atat in oras cat si in afara al unui Volkswagen Passat 1.9 tdi 101 cp.

3 răspunsuri:
| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Urban : 8-10 l/100 km
Extraurban: 5-6 l/100 km

| NYK4u a răspuns:

Cam asta ar fi consumul:
urban 7 (9.4) l/100 km.
extra urban 4.4 (5.2) l/100 km.

| BreakingBad2013 a răspuns:

Vorbesti despre modelul TDI cu rosu, adica despre modelul cu supra-alimentare? Daca da, consumul in oras este de 7-7, 5 iar in afara este de 5, 5-6, depinde de felul cum mergi. N-ai specificat anul masinii, daca vrei un raspuns cat de cat corect, formuleaza intrebarea cum trebuie. Daca e un model din 95 atunci nu stiu...