| NaturalLl a întrebat:

Nu sunt decis in alegerea primei mele masini, acum la 18 ani, asa ca am creat un StrawPool cu cele 5 masini, iar cea mai votata va fi aleasa. Puteti sa ma ajutati cu un vot in alegerea masinii?
StrawPool: https://strawpoll.com/9dfg91sw
Imi puteti lasa si ceva impresii aici, sfaturi, detalii de intretinere, consum, etc.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cum bo$$ ai renuntat la seria 7 pentru petardele alea? nu votez nica

| NaturalLl explică (pentru suntserios):

Boss, am luat in calcul mai multe variante, printre care si motorul, mare, multi cai putere, eu sunt fan drifturi, burnout uri, chestii din astea. Fiind si la inceput nu ma voi descurca foarte bine si poate il mai si zgarii, doamne fereste mai rau. Si una e maxim 5000E alta e minim 25000. E timp.

| sir sanjei a răspuns (pentru NaturalLl):

Seria 7 numa pentru burnout si drifturi nu e facut!
Din pacate lista ta este foarte de cacact.
Singura masina de acolo care merita este seria 3 dar nu cu motorizarea diesel.
Cele din gama VAG cu motorizarea de 2L sunt cam stricacioase!

Si la consumuri de 5l/100km urban sa nu te astepti niciodata.
Cele mai apropiate valori de realitate sunt de la 8L in sus urban.

| Ionutc3 a răspuns:

Salut! Dupa cum am vazut la voturi audi a6 este in egala masura ca si a4 aici intervine corectitudinea, da, audi a6 este bunicică, e putin mai puternica ca si a4 doar ca consuma putin mai mult si piesele sunt mai scumpe, eu iti recomand golf4 sau a4 de ce? Intretinerea este usoara platesti mai putin la ea, consumul ajunge 4, 5-5% piesele sunt ieftine, cat despre comfort? Da, ai comfort si la a4 si golf 4. Deci decizia finala ar cam fi a4, a si daca ai zis ca ai 18 ani, deci presupun ca ai permisul recent, nu te grabi la masini puternice din cate am vazut acolo a6 seria5 hmm, nu cred ca sunt pentru tine asa de repede arunci bani degeaba, deci poate interveni orice problema exces de viteza curbele neluate regulamentar astea pot duce la accidente grave sau mai exista si varianta a doua, poate sa intre unul in tine ai atunci stai sa te gandesti,, am dat bani degeaba pe masina" sa nu te gandesti ca la un accidemt iti scoti banii exact cat ai dat pe ea, de ce? Findca o sa ai si tu leziuni sau ma rog mai putin, deci sa fim precauti. Sper ca te-am ajutat ai grija la condus fara eveniment neplacute!