| AxonX a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o intrebare, ce ati alege dintre un Volkswagen-Passat CC si un Mitsubishi Evolution X raportate la, pret, consum, confort, intretinere, tinuta de drum... etc? Puteti sa ma ajutati cu cateva sfaturi? (Funda celui mai explicit comentariu)

Răspuns Câştigător
| robijam a răspuns:

Modelul full al VW-ului e cam pe la acelasi pret cu EVO-ul 40 de mii de euro. Consumul. Nu iti face asteptari de la amandoua, s-ar putea ca modelul diesel de la Passat sa consume mai putin dar daca ti se strica ceva la motor te rogi sa nu fi cumparat masina. Confort clar ca CC-ul bate EVO-ul, dar pentru mine un scaun Recaro e mult mai bun decat un scaun de piele dar na. Intretinere, la CC diesel sunt piesele scumpe, la EVO sunt la fel, la tinuta de drum EVO castiga detasat deoarece e 4WD. Cu toate ca amandoua rup buzunarele eu as alege EVO 10.

7 răspunsuri:
| FulgerMQ a răspuns:

Olkswagen-Passat CC

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam compari mere cu pere.

cc e o limuzina pentru confort nu pentru viteze.

evo x e creata speciala pentru viteza, de la motoare, la sasiu pana la electronica. ai vazut vreun cc castigator la campionatul de raliuri?

| Zapkitu a răspuns:

Din toate punctele de vedere as alege Volkswagen-Passat CC

| Ghost13 a răspuns:

Passat-Confor sporit, pret mai mic faca de Lancer Evo X, piesele cred ca sunt totusi putin mai mici fata de cele de la Lancer.
E adevarat ca Lancer-ul e putin mai rapid, da la ce sosele sunt in Romania nu prea iti trebuie viteza.

| ammy12 a răspuns:

Http://www.automarket.ro/......ompare.php mitsubishi este o masina destul de scumpa si de viteza depinde pentru ce cauti o masina sper ca te-am ajutat cu link-ul

| AxonX explică:

Am uitat sa precizez modelul: Volkswagen Passat
3.6 V6 FSI 300CP Highline 4M DSG, tot 4x4 este pe benzina cu 5 CP mai mult ca EVO

| robijam a răspuns (pentru AxonX):

Si ce sasiu are. De limuzina.