| NaturalLl a întrebat:

Voi ce parere aveti de motoarele 1.9 diesel si 2.0 diesel. Am auzit ca ar fi mai bun 1.9 decat cel de 2l. Si ca s-ar strica mai greu decat 2.0. Asa este?

Răspuns Câştigător
| vlad5214 a răspuns:

Sunt niste motoare foarte bune ambele doar ca la fiabilitate sta mai bine 1.9 si la 90% din acele 2.0 TDI care au avut probleme cu injectoarele, au fost schimbate in reprezentanta, masinile au fost chemate si au fost inlocuite injectoarele. Eu detin ambele motoare, sunt multumit de ambele, 1.9-le il am de 7 ani si am schimbat doar garnitura de chiulasa la 330000 km, iar 2.0 TDI il am de cam 1 an si nu am schimbat nimic, daca ai grija de ele, ambele motoare sunt excelente.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am 1.9 motorina si nu-mi convine pentru ca face mult zgomot cand merg cu 120 km. O tin in 100 km si rareori ii trag 160 - 180 km sa iasa prostiile din teava de esapament

| raducristian1 a răspuns:

Motoarele de 2.0 consuma ulei si ar fi vorba ca au probleme cu injectoarele. Eu am de 1.9 si nu l-as schimba cu unul de 2.0.

| Razvan1496 a răspuns:

Da este mult mai bun dpdv fiabilitate si putere