| AdiMihai25 a întrebat:

Salutare tuturor,
Ajutati-ma va rog, vreau sa achizitionez o camera video auto fata/spate, pentru o masina mica momentan apoi o iau pe tir.
La ce caracteristici sa ma uit mai bine?
Multumesc, FUNDA!

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Amera video de bord
Camera video marsarier
Wi-Fi (Conectivitate aplicatie)
Inregistrare in bucla
Night Vision
Detectare incidente
Mod noapte
atenție la rezoluție și capacitate max la card

... astea-s principalele

| AdiMihai25 explică (pentru sierra1):

Aici la rezoluție care ar fi cea mai ok? Si unghiul de filmare?

| sierra1 a răspuns (pentru AdiMihai25):

Ambele să fie cât mai mari (posibil) la banii alocați

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La rezolutie, marimea cardului si functia de inregistrare in bucla.
Citeste review-uri de pe eMAG la orice model iti starneste, si cel mai important, uita-te la review-uri pe Youtube, cu proba de drum.
Vezi in filmare daca se pot citi numerele de inmatriculare de la o oarecare distanta, apoi vezi filmarea pe timp de noapte.
Mai este utila detectia franarilor bruste ori cea de impact.
O camera buna are GPS si indica viteza in filmare, precum si locatia; personal cred ca te poti lipsi de acestea, daca vrei doar filmare.
La un eventual proces, camerele acestea nu sunt omologate, teoretic nu se iau in considerare. In schimb se iau in considerare daca le arati agentilor constatatori, care aplica legea in urma dovezilor de la fata locului.

| AdiMihai25 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ok, ca și idee imi puteti recomanda niste modele va rog.

| AdiMihai25 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Observ ca cele mai performante (4k) nu au ecranul mare, e un pătrat mai mic.
Vreau ceva mai generos sa se vada, un ecran mare si cu functii cat de cat, buget până în 500lei

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Dacă vrei camera cum trebuie, te sfătuiesc ca iei 70 MAI! Filmează ireproșabil atât ziua cât și noaptea. Este micuță. Se conectează cu telefonul și poți lua filmările din ea foarte simplu.

Uite un link : https://www.emag.ro/......D8CZJTMBM/

Au mai multe modele. Te orientezi la ceea ce ai tu nevoie.