| dextter a întrebat:

vreau sa imi achizitionez o camera video...as vrea sa stiu ce inseamna mediu de inregistrare HDD.

2 răspunsuri:
| antonG a răspuns:

Mediu de inregistrare HDD inseamna ca va inregistra pe hard-discul intern, de unde poti descarca filmele in computer. Principalul avantaj HDD: nu ai nevoie de consumabile, cum ar fi casetele sau DVD-urile. Filmezi direct in format digital, vezi pe TV sau transferi in PC. In cateva zeci de GB cat are hardul camerei, poti filma destul de mult timp fara sa iti faci griji ca ramai in pana.

| cyadron a răspuns:

Adica stocheaza filmele pe un hard-disk intern. Astfel nu mai trebuie decat sa le copii pe calculator. Bafta!