| Ionut_Robert_1992 a întrebat:

Salutare tuturor am cumparat un scuter piagio ciao si totul merge aproape bine dar cand se incalzeste se opreste motorul si nu mai porneste ce problema poate avea?

6 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Poate fi carburatorul de proasta calitate.

| viotedy a răspuns:

La rece are compresie? daca da, nu sunt segmentii de vina.

| KaPy2 a răspuns:

Segmenții sunt aproape gata, dacă nu vrei sa ții schimbi muta-i și tu motoru mai în fata sa vine aer în el sa se mai răcească happy, mai faci și tu pauze sa se răcească

| IoanexD a răspuns:

Bă tati, iti zic că in proporţi de 90% sunt de vină segmenţii, pistonul sau cilindrul. sunt uzaţi si pierd compresia!
Sper ca te-am ajutat, Salut.

| Ionut_Robert_1992 explică (pentru IoanexD):

Cand il pornesc are forta se ridica pe o roata la plecarea de pe loc

| qretf a răspuns:

Bai tata pune si schimba segmenti, asa mi s`a intamplat si mia.