| Alexandr1210 a întrebat:

Salutare tuturor, am o mica/mare problemă la un Audi A6 C6, 2.0 TDI, îmi arde mereu siguranța din taboloul de pe partea drepta din bord, siguranța este de la pompa de alimentare din rezervor, am fost la service, mi-a reparato, a mers 2 zile masina, apoi aceeași problema, dar de data asta nu am mai putut sa o repar, am adus masina acasă, am cumpărat pompa noua, originala, probata, am montato si în continuare îmi arde siguranta, am verificat tester si nu îmi da nici o eroare în bord, acum poate a mai trecut cineva prin asta, va rog frumos, dacă a-ți stii care ar putea fi cauza, orice părere ar fi de folos, mulțumesc!

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vezi instalatia. Poate e slabit cablul pe undeva, si face rezistenta.
Un electrician decent o rezolva, zic eu. Poti schimba si releele care actioneaza pompa, sa fii sigur.