| AdiMihai25 a întrebat:

Salutare tuturor.
Funda cine ma lămurește.
În legătură cu atestatele profesionale de șoferi. CE CPI -Transport Marfă. Agabaritic
Iar ADR cum se procedează, sunt 2 examene la pc Cisterne si Colete, ce sunt cu clasa 1, e etc
Nu mai inteleg nimic.
Mai trebuie proba practică?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La CPI se da proba de condus, scrisa si PC, doar la marfa se aplica pentru prima oara in cazul tau. ADR-ul colete (basic) e usor de scos examen PC, cisterna la fel dar pierzi bani daca il faci acum, firmele vor sa ai vechime intre 3 si 5 ani pe tir ca sa te angajeze pe cisterna. Am dus un container cisterna la tren era de 20ft (juma de remorca unui tir) la viraje era al naibii de greu parea instabil oricat de incet mergeam in curbe, dar cisterna normala e mult mai sensibila de fel.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Atestatele, nu atentatele.

| Zuzu1991 a răspuns:

"acum 2 ore | AdiMihai25 a întrebat:
Salutare tuturor.
Funda cine ma lămurește.
În legătură cu atentatele profesionale de șoferi"

"atentatele" la soferi?!?
CE TERORIST ATENTEAZA LA SOFERI?!?

catre toti soferii:
"FUJIIIITI, VIN ATENTATORIIIIIII... AAAAAAAAAAAA"

| AdiMihai25 explică (pentru Zuzu1991):

MI a fugit tastatura?

Răspuns utilizator avertizat