| maxu08 a întrebat:

Salutare tuturor, mai am si eu o problema care ma macima rau si sper sa-mi dati un raspuns. In data de 26. 08. 2011 am cumparat o masina, am primit cartea, talonul si contractul de vanzare-cumparare iar pe data de 30. 08. 2011 si Certificatul de atestare fiascala.Problema este ca pe data de 31. 08. 2011 am plecat din tara si nu am apucat sa mai nici un act. Am revenit acum 2 zile si as vrea sa o inscriu. Intrebarea mea este daca mai pot rezolva ceva cu Certificatul fiscal care am inteles ca era valabil 30 de zile (nu mai pot obtine altul pentru ca vechiul propietar este plecat din tara) si ce amend voi primi pentru ca nu am declarat masina in termen de 30 zile (au trecut cam 7 luni de cand trebuia declarata)? Mai pot intampina si alte probleme din cauza acestei intarzieri? Multumesc anticipat si sper sa iasa bine (fara amenzi mari masina este un amarat de Renault 11 din 85)

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

In cel mai rau caz vanzatorul va trebui sa-ti trimita niste copii prin fax daca mai are actele masinii, daca nu cred ca trebuie sa platesti mai multe taxe la taxe auto.