| PirvulescuCosmin a întrebat:

Salutare tuturor Vreau sa cumpar un Audi a6 3.0 tdi quattro (cu 4x4). Dar m-ar interesa cam cat ar costa intretinerea (adica taxele, impozitul) si cam cat ar avea consumul la un mers lejer mai tot timpul... foarte rar "alergat" Nu sunt o problema bani! Intreb din curiozitate, masina o voi cumpara oricum. Vreau niste raspunsuri de la oameni care stiu despre ce e vorba sau de la detinatori nu pareri bazate pe povesti (fara suparare) Si as mai vrea pareri la general despre masina cum se prezinta pe strada daca sunt multumiti de ea.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde din ce an e masina, daca iei o obosita de 20 ani o sa bagi bani in prostie in ea, mai ales daca trebuie sa o si inmatriculezi. consumul e cam 8% mixt poate mai mult mixt de 3.0.

asigurarile o sa te usuce de bani, rca daca o inmatriculezi si pe numele tau si ai sub 25 ani probabil va fi undeva la 15mil pe an.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru claudiu2386):

Era un fel de a spune, si sa stii ca A6 a aparut prin 94 asa ca poti gasi o obosita de vreo 18 ani.

| PirvulescuCosmin explică (pentru suntserios):

@SuntSerios... Am 21 de ani dar am atat de putin timp liber incat nu am apucat sa ma interesez. Si da bani nu sunt o problema... vreau sa cumpar si o sa cumpar un Audi a6 Modelul din 2008 quattro. Si nu ma intereseaza neaparat taxele cat costa. intrebam sa-mi fac si eu o parere de la detinatori.

Răspuns utilizator avertizat
| rrr3 a răspuns (pentru PirvulescuCosmin):

Scrie mah cu 2 de i penalule, esti analfabet?

| rrr3 a răspuns (pentru PirvulescuCosmin):

Sau ai tot 6 clase ca audi ala?

| rrr3 a răspuns (pentru PirvulescuCosmin):

Tu si daca ti cumperi tot un sarantoc o sa fii doar ca ai si volan. Si asa cu audi laughing crezi ca o sa intelegi mai mult din ce se intampa in jurul tau? eu cred ca o sa fii si mai tare dominat de prostie.

| PirvulescuCosmin explică (pentru rrr3):

Este prea oh go on... pentru mileniu asta...

| dru1darius a răspuns:

In primul rand, nu o sa cumperi tu nimic, poate o macheta, in al doilea rand, daca nu sunt probleme cu bani ce te intereseaza cat platesti taxele, asa ca cauta pe google raspunsurile la intrebarile tale, sau poate timpul ii la tine problema

| rrr3 a răspuns:

Coklare, mai intai invara sa scrii cu 2 de i, apoi la cat de penal esti sigur n ai tu bani de audi a6 si daca i ai avea l ai tine in garaj dupa.