| Sarcopt a întrebat:

Voi de unde alimentați motorină și e bună, nu mă interesează prețul? Eu alimentez de la MOL cu motorină plus și am înțeles că face șpan, e adevărată treaba asta?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stii macar ce este acela șpan?

| gaby5995 a răspuns (pentru darrio2007):

Eu nu a auzit de asta până acum. Poți să detaliezi, te rog? big grin

| darrio2007 a răspuns (pentru gaby5995):

ȘPAN, șpanuri, s. n. 1. Așchie provenită din prelucrarea la strung, la freză a metalelor, a lemnului

| Sarcopt explică (pentru darrio2007):

Știu ce înseamna șpan, e doar un exemplu ce ai zis mai sus.

| darrio2007 a răspuns (pentru Sarcopt):

Atunci de ce crezi ca motorina ar face șpan?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu alimentez de la un lant de benzinarii Socar. Am inteles ca e firma ruseasca. Nu stiu cat de protectoare e fata de motor, dar alimentez de la ei pentru ca "fuge" masina cu motorina lor.

| Sarcopt explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Probabil sunt buni, dar eu nu am în drumul meu. Cea mai folosită de mine e de la MOL, pentru că sunt lângă casă

| danbnz a răspuns:

Din rezervor iti trage mizeria aia, da-l jos si curata-l, nu are treaba motorina cu "spanul".

Răspuns utilizator avertizat
| Sarcopt explică:

"Cum a spus si turbojack pilitura este din carburant.Eu daca scot filtrul de motorina(schimbat acum 2 sapt) gasesc sigur noroi si pilitura pe fundul paharului de decantare."