| Ov3rh3at a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez prima mea masina (second hand) si sunt indecis intre cele doua modele: Wolkswagen Golf 6 hatchback 2009-2010 2.0TDI 110/140cp sau Audi A3 hatchback 2009-2010 2.0TDI 140cp!
Doresc pareri de la dumneavoastra legate de cele doua modele: fiabilitate, consum, intretinere etc.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Tu vrei sa decizi intre aceeasi masina.
A3 e ceva mai mic, in rest e tot aia cu Golful.
Personal as alege Golf, pentru dimensiunile ceva mai normale, dar cel mai bine te hotarasti daca urci in ambele.

| xerxes1 a răspuns:

Audi este un VW cu finisari de calitate mai buna.
Au aceleasi piese de la motor la rezervor, esapament etc.

| Nimeni10 a răspuns:

Mai bine strangi ceva bani si iti iei un a4, daca nu golf, a3-ul e pentru izde.

| Alexandru250201 a răspuns:

Masinile sunt aproape la fel acum depinde ce masina iti place mai mult si ce buget ai